مزایای انتخاب شیشه سکوریت

بدون تردید، شیشه سکوریت از جمله های شیشه های مقاوم و بادوام به شمار می رود. به همین جهت استفاده از این نوع شیشه در صنعت ساختمان سازی بسیار رایج و متداول می باشد. انجام فرآیند حرارت دهی قوی در مقاومت و استحکام شیشه های سکوریت نقش بسزایی از خود برجای می گذارد. همچنین قابلیت تولید و عرضه شیشه های سکوریت یا نشکن در طرح ها و رنگ های مختلف و متنوع امکان پذیر می باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که در حال حاضر در ردیف مصالح ساختمانی شناخته شده و مطلوب قلمداد می گردد.

مقاومت بسیار بالا در برابر شکستن، خرد شدن و ضربه، از مهمترین ویژگی های شیشه نشکن به شمار می آید. علاوه بر این، در مقایسه با شیشه های معمولی، از امنیت و ضریب ایمنی بسیار بالایی برخوردار می باشند. بر همین اساس، در فضاهایی که استحکام و ایمنی مورد توجه قرار دارد، انتخاب شیشه سکوریت گزینه کاربردی و کارآمدی تلقی می گردد. ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که اگر چه این نوع شیشه ها در برابر فشار و ضربه از مقاومت قابل توجهی بهره می برند، اما در هنگام شکستن، بخش های مختلف شیشه به صورت ذرات غیر برنده ریز درآمده که مانع از ایجاد صدمه و آسیب به افراد می شود.

شیشه سکوریت

امتیازات برجسته شیشه سکوریت

بدون اغراق، برخورداری از ماهیت ایمنی و امنیت بالا، یکی از مزیت های بارز و برجسته شیشه سکوریت تلقی می شود. مقاومت در برابر حرارت و دمای بالا، از دیگر نکات مثبت این نوع شیشه به شمار می رود. بر این اساس، سرما، حرارت، تابش نور و شوک های حرارتی، بر روی کیفیت و مرغوبیت شیشه نشکن تاثیری برجای نمی گذارد. لازم به ذکر است که قدرت تحمل بسیار بالا، شیشه های سکوریت را در زمره مصالح ساختمانی محبوب و پر استفاده قرار داده است. ناگفته نماند که مقاومت و پایداری حرارتی شیشه سکوریت در مقایسه با شیشه های معمولی، 3 برابر بیشتر می باشد.

به طور کلی شیشه های سکوریت، در برابر تغییرات آب و هوایی و شرایط جوی دوام بالایی داشته و دچار شکستگی و ترک خوردگی نمی گردد. همچنین برخورداری از تنوع رنگ بالا، استفاده از شیشه های نشکن را به عنوان یکی از عناصر دکوراتیو در دستور کار بسیاری از طراحان دکوراسیون و فضای داخلی قرار داده است. استفاده در مکان های عمومی، صنعت ساختمان سازی، محیط های اداری، صنعت خودروسازی، پارتیشن بندی، حفاظ های شیشه ای، دیوارپوش های شیشه ای و ویترین فروشگاه ها، از موارد کاربرد شیشه سکوریت به شمار می رود. پیش نهاد می شود سایر محصولات از خانواده شیشه را در بخش فروشگاه دیدن کنید.

شیشه سکوریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *