شیشه دوجداره و لزوم استفاده از آن

شیشه دو جداره در ساختمان

شیشه دوجداره از جمله مصالح پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی محسوب می شود. امروزه ردپای شیشه های دوجداره در قسمت های مختلف نظیر ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی به صورت ملموس و محسوس به چشم می خورد. امنیت بالا، افزایش ضریب ایمنی و دوام و کیفیت مطلوب، از شاخصه های مهم و حائز اهمیت استفاده از شیشه های دوجداره به شمار می رود. در پرتو رشد علم و تکنولوژی استفاده از شیشه دوجداره با سیر صعودی همراه شده است. چراکه شیشه های تک جداره در اتلاف میزان بالای انرژی و به تبع آن، افزایش هزینه های مصرفی بسیار تاثیرگذار و مؤثر بوده اند. بر همین اساس، به تدریج استفاده از شیشه های دوجداره در دستور کار بسیاری از افراد قرار گرفت.

استفاده از شیشه دوجداره علاوه بر افزایش زیبایی و جذابیت بصری دکوراسیون، در تامین نور محیط نیز نقش بسزایی ایفا می نماید. از سوی دیگر، تنوع رنگ بسیار بالای شیشه های دوجداره، نیازها و توقعات افراد را به خوبی برآورده می سازد. بر همین اساس، استفاده از این نوع شیشه، به ویژه در نمای بیرونی ساختمان ها در طیف وسیعی صورت می گیرد.

سر و صداهای مزاحم و آزار دهنده، ترافیک و بوق های ممتد، جزئی لاینفک از زندگی پرتکاپو و مدرن امروزی شده است. برای رهایی از این مشکلات و تجربه یک محیط آرامش بخش و آرام، استفاده از شیشه دوجداره، گزینه کاربردی و کارآمدی تلقی می شود.

شیشه دو جداره
شیشه دو جداره

شاخصه های برجسته شیشه دوجداره

به طور کلی، شیشه دوجداره از دو لایه شیشه ساده یا رنگی به صورت موازی تشکیل شده که میان این لایه ها فضا و فاصله ای چند میلیمتری وجود دارد. فضای ایجاد شده با استفاده از گاز آرگون یا هوای خشک پر می گردد. این فضای پر شده با گاز آرگون علاوه بر عایق عمل کردن میان محیط خارجی و داخلی، از جابجایی و انتقال سرما و گرما جلوگیری به عمل می آورد.

صرفه جویی و جلوگیری از هدر رفت انرژی، از مهمترین شاخصه های این شیشه ها محسوب می شود. همچنین این محصول در کاهش و به حداقل رساندن صداهای پیرامون نیز تاثیر بسزایی از خود برجای می گذارد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که شیشه های دوجداره در مقایسه با شیشه های تک جداره، از ضریب ایمنی و امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. به همین جهت، این مدل شیشه در کاهش احتمال سرقت بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشد.

از دیگر امتیازات شاخص استفاده از این نوع شیشه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت نصب و نظافت راحت و آسان
  • مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی، شرایط جوی نامساعد و حریق
  • جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و ذرات معلق به محیط
  • دوام مناسب در برابر پوسیدگی، خوردگی
  • کارایی و عملکرد مطلوب
شیشه دو جداره
شیشه دو جداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *