دوربین مدار بسته چیست؟

دوربین مدار بسته


دوربین مدار بسته چیست؟

دوربین مدار بسته برای ضبط کردن تصاویر استفاده می شود. این ضبط کردن به دلیل نظارت و شخصی سازی انجام می شود. دوربین مداربسته را می توان برای منازل، بانک ها، هتل ها و … استفاده کرد. با استفاده از دوربین های مدار بسته می توان اتفاق هایی که در طول شبانه روز می افتد را کنترل کرد.

دلایل زیادی برای نصب این نوع دوربین ها وجود دارد که برخی از مهم ترین آن ها شامل موارد زیر می باشد:

کشف حقیقت: افرادی که در محل کار خود به کارکنان مشکوک هستند می توانند از این دوربین ها استفاده کنند. زیرا به وسیله ی آن می توانند مجرم را شناسایی کنند و حقیقت را متوجه شوند.

محافظت از منزل: بسیاری از افراد در منازل خود اشیاء گران قیمتی دارند. آن ها می توانند برای امنیت بیشتر وسایل خود از دوربین مدار بسته استفاده کنند.

جلوگیری از اشتباهات: کارفرما و مدیران می توانند برای زیر نظر داشتن کارکنان خود از دوربین استفاده کنند. به طور مثال زمانی که کارکنان بدانند زیر نظر هستند، کار خود را بهتر و دقیق تر انجام می دهند. در نتیجه اشتباهات کمتری از آن ها رخ می دهد.

پارکینگ ها و…: دوربین مدار بسته در پارکینگ ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد تا از ماشین های درون آن محافظت شود.

دوربین مدار بسته

انواع دوربین مداربسته

دوربین مداربسته انواع گوناگونی دارد. افراد می توانند با توجه به نیاز خود یکی از انواع آن را انتخاب کنند. انواع این دوربین ها شامل موارد زیر می باشند.

دوربین ثابت: دوربین ثابت در نقطه ی مشخصی قرار می گیرد و تنها یک زاویه ی دید دارد. از این دوربین می توان برای نظارت به یک مکان ثابت استفاده کرد. می توان با تغییر دادن لنز این دوربین ها فضای دید را کمی تغییر داد.

دوربین متحرک: این دوربین مدار بسته به صورت عمودی و یا افقی تنظیم می شود و به صورت اتوماتیک و دستی می توان آن را برای نظارت بیشتر نصب کرد.

دوربین دید در روز: دوربین هایی که مختص ضبط در روز هستند نمی توانند در شب تصاویر را ضبط کنند. این دوربین ها نسبت به دوربین های دید در شب ارزان تر می باشند.

دوربین دید در شب: این دوربین ها توانایی ضبط تصاویر در شب را دارند. به همین سبب استقبال زیادی از آن ها شده است. کیفیت تصاویر در شب این دوربین بسیار بالا می باشد. همچنین با پیشرفت علم این کیفیت بیشتر می شود.

جهت مشاوره رایگان و راه اندازی دوربین های مداربسته در مکان مورد نظر خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مقالات

دوربین مدار بستهدوربین مداربستهدوربین مداربسته اصفهانقیمت دوربین مدار بستهنصب دوربین مدار بسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مشاوره رایگان