اطلاعاتی درباره شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت


شیشه لمینت چه نوع شیشه ای است؟

شیشه لمینت نوعی شیشه مستحکم و ایمن است که به دلیل استفاده از لایه های بیشتر شیشه و طلق PVB، نسبت به شیشه های معمولی ایمنی بیشتری دارد. از این نوع شیشه بیشتر در صنعت خودرو سازی، ساختمان سازی، اماکن اداری، فروشگاه های بزرگ و ویترین طلافروشی ها استفاده می شود. برای ساخت آن ، لایه ای طلق مانند بین شیشه ها قرار می گیرد و در صورت شکسته شدن آن، قطعات به طلق می چسبد و مانع از پراکنده شدن آن در محیط اطراف می شود بنابراین این نوع شیشه بهترین گزینه برای استفاده در ساختمان های بلند است.

ورق های شیشه ای که برای ساخت این شیشه استفاده می شود می تواند از جنس های مختلفی نظیر سکوریت، معمولی، فلوت و رنگی باشد و به دلیل استفاده از لایه درونی طلقی میزان نفوذ امواج صوتی و اشعه مضر خورشید را تا حد زیادی کاهش می دهد. این شیشه به دلیل کارایی فراوانی که دارد در اکثر شهرهای کشور بازار فروش خوب و مشتریان زیادی دارد به گونه ای که فروش شیشه لمینت در اصفهان در سال های اخیر رونق فراوانی داشته و مورد رضایت مشتریان بوده است.

شیشه لمینت

ویژگی های شیشه لمینت

این نوع از شیشه نسبت به شیشه های معمولی دارای ضخامت بیشتر و در حدود 3، 4 و یا 5 میلی متر است و بنا به نوع کاربرد و مکان مورد استفاده، ضخامت آن تعیین می شود. ضخامت این شیشه می تواند تاثیر زیادی در میزان مقاومت، کاهش آلودگی صوتی و امنیت بیشتر داشته باشد. از ویژگی های این شیشه می توان به مقاومت بالا در برابر ضربه، جلوگیری از ورود صدا، عایق حرارتی، جلوگیری از نفوذ باد و گرد و غبار به داخل خانه اشاره کرد.

شیشه های لمینت به 3 صورت لمینت معمولی، لمینت رنگی و فوتولمینت ساخته می شوند. در مورد شیشه های لمینت رنگی می توان گفت که از این شیشه ها برای مکان هایی مانند بیمارستان ها، استخرها، درب های ورودی و نورگیرها استفاده می شود. این نوع شیشه هر سه ویژگی عایق حرارتی، عایق صوتی و امنیت را با هم دارد. شیشه فتولمینت نیز با قرار دادن یک پارچه یا طلقی که دارای طرح گرافیکی است در بین شیشه ساخته می شود و علاوه بر استحکام و امنیت باعث زیبایی محیط نیز می شود.

شیشه لمینت

قیمت شیشه لمینت با توجه به ضخامت و ابعاد آن متفاوت است بنابراین برای آگاهی از قیمت این نوع شیشه و خرید آن می توان به کارخانه های تولید یا مراکز فروش یا نصب مثل مجموعه آگما مراجعه کرد و با انتخاب ضخامت و سایز مورد نظر اقدام به تهیه این نوع شیشه کرد.

مقالات

شیشه لمینتشیشه لمینت اصفهانشیشه لمینت مبارکهقیمت شیشه لمینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مشاوره رایگان